قبل از اقدام ، برای مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید

وبلاگ

همه آنچه باید در مورد فریم ورک بدانید! …

موضوع: همه آنچه باید در مورد فریم ورک بدانید! …

آنچه در این مقاله می‌خوانید...

تعریف فریم ورک

در برنامه نویسی رایانه ای می توان فریم ورک را به عنوان ابزاری که امکان توسعه نرم افزار و ایجاد سیستم را فراهم می کند، تعریف کرد. این ابزار به خودی خود مجموعه ای از فرآیند ها است و به همین دلیل مهندسین فریم ورکی را به عنوان انتزاع تعریف می کنند و انتزاع در برنامه نویسی رایانه فرآیند حذف جزئیات مکانی یا زمانی است. این فرآیند مشابه کلی سازی است، به این معنی که چیدمان جزئیات را ساده می کند و فقط موارد ضروری ساختاری را می گذارد تا به سیستم اجازه کار دهد. به طور کلی، فریم ورک یک ساختار واقعی یا مفهومی است و برای این که به عنوان پشتیبان یا راهنمای ساخت چیزی باشد در نظر گرفته شده است که ساختار را به چیزی مفید گسترش دهد.

در سیستم های رایانه ای، یک فریم ورک اغلب یک ساختار لایه ای است که نشان می دهد چه نوع برنامه هایی را می توان ساخت و یا چگونه برنامه ها با هم ارتباط متقابل دارند. برخی از فریم ورک های سیستم رایانه ای نیز شامل برنامه های واقعی هستند و رابط های برنامه نویسی را مشخص می کنند یا ابزارهای برنامه نویسی را برای استفاده از فریم ورک ها ارائه می دهند. یک فریم ورک ممکن است برای مجموعه ای از توابع درون سیستم و نحوه ارتباط آن ها باشد.

اگر هنوز درست متوجه آن نشده اید، در اینجا یک تعریف خوب برای آن آورده شده است:

فریم ورک یک ساختار واقعی یا مفهومی است که قصد دارد به عنوان پشتیبان یا راهنمای ساخت چیزی باشد که ساختار را به چیزی مفید گسترش دهد.

فریم ورک در برنامه نویسی یک وظیفه را که باید بارها و بارها انجام شود خلاصه می کند و با تمام عملیات تکراری یا روتین که به طور خودکار انجام می شود، فضای توسعه برنامه ها را فراهم می کند. آن ها برای صرفه جویی در وقت و ارائه میانبر ها طراحی شده اند. درست است که بدون آن می توانید یک وب سایت بسیار ساده یا یک برنامه وب مدرن ایجاد کنید. آن ها از بسیاری جهات به کتابخانه ها شباهت دارند، برای همین برخی این دو را با هم اشتباه می گیرند. آن ها روند توسعه را بهینه می کنند و اجازه می دهند تا کد را برای ساده سازی کار، تغییر دهید و یکپارچه سازی کنید. همه رمزگذاران حتی اگر همیشه از فریم ورک ها استفاده نکنند آن ها را می دانند.

محبوب ترین فریم ورک ها

نمونه هایی از فریم ورک هایی که در حال حاضر توسط ارگان ها یا شرکت های استاندارد استفاده می شوند یا ارائه می شوند عبارتند از:

فریم ورک
  • Sender Policy : یک رویکرد و برنامه ریزی مشخص برای ایمن سازی ایمیل است.
  • Zachman: یک ساختار منطقی با هدف ارائه نمایشی جامع از یک شرکت فناوری اطلاعات مستقل از ابزارها و روش های مورد استفاده در هر تجارت خاص IT است.
  • NET: یک محیط مدیریت شده برای ویندوز که توسعه دهندگان نرم افزار را قادر می سازد تا برنامه ای را به یک زبان برنامه نویسی کنند که می تواند با برنامه های نوشته شده به زبان های دیگر کار کند. این فریم ورک با در نظر گرفتن کد شی بدون توجه به اینکه در کجا اجرا یا ذخیره شده باشد، کار می کند.
  • اهداف کنترلی برای فناوری اطلاعات و فناوری های مرتبط (COBIT): توسط ISACA در اواسط دهه 90 توسعه یافته است و معمولا برای دستیابی به انطباق با قوانین Sarbanes Oxley که معیارهایی برای بهترین شیوه های مدیریت و مدیریت فناوری اطلاعات است، استفاده می شود.
  • NIST: توسط انستیتوی ملی استاندارد و فناوری تهیه شده است تا مجموعه ای از استانداردها، دستورالعمل ها و بهترین روش ها را برای پیشگیری، شناسایی و پاسخگویی به حمله سایبری ارائه دهد.
  • Spring : یک فریم ورک محبوب Java Enterprise Edition است و پشتیبانی از توسعه برنامه های جاوا را فراهم می کند.
  • MITER ATT & CK: رایگان و در دسترس جهانی است که توسط MITER ارائه می شود که شامل اطلاعات جامع و به روز مربوط به سو استفاده سایبری برای کمک به شرکت ها در بهبود زیرساخت های امنیت سایبری خود است. این شامل ماتریسی از تهدیدها و ابزارهای شناخته شده برای ارزیابی امنیت سازمان ها است.
  • Hadoop: برای پردازش توزیع شده است که در اصل توسط بنیاد نرم افزار Apache توسعه یافته است و مدیریت ذخیره سازی و پردازش داده ها برای برنامه های داده های بزرگ را بر عهده دارد.

نتیجه

  • فریم ورک ها در توسعه نرم افزار تجاری امروز ضروری هستند. اگر آن ها نبودند، توسعه دو برابر بیشتر و حتی تلاش بیش تری باید انجام می شد، این بدان معنی است که هزینه های اضافی برای مشتریان است.

طراحی سایت خود را به متخصص بسپارید

شرکت آذرنام، از سال ۱۳۹۶ در زمینه طراحی وبسایت فعالیت خود را آغاز نموده است. هدف اصلی این شرکت، ارائه خدماتی با کیفیت بالا و به‌روز در زمینه طراحی وبسایت می‌باشد.
ما در زمینه طراحی سایت نمونه کارهایی داریم که میتوانید ازآن ها بازدید کنید.

برای مشاوره رایگان قبل از طراحی میتوانید با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع خدمات طراحی سایت