قبل از اقدام ، برای مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید

وبلاگ

همه آنچه باید در مورد HTML بدانید!

موضوع: همه آنچه باید در مورد HTML بدانید!

برای اولین بار توسط تیم  برنرز-لی از سال 1989 ایجاد شد. مخفف “Hypertext Markup Language” است. زبانی است که برای ایجاد صفحات وب استفاده می شود. “Hypertext” به این معنی است که در سند پیوندهایی وجود دارد که خواننده با انتخاب آن می تواند به بخش های دیگر سند یا کلا به سند دیگری برود. “زبان نشانه گذاری” به نحوه استفاده از برچسب ها برای تعریف طرح صفحه و عناصر موجود در صفحه اشاره دارد.

وب در طی چند دهه گذشته تغییرات زیادی را تجربه کرده است، اما این زبان همیشه زبان اساسی برای توسعه صفحات وب بوده است. جالب اینکه در حالی که وب سایت ها از پیشرفت و تعامل بیشتری برخوردار شده اند، این زبان در واقع ساده تر شده است. اگر منبع یک صفحه HTML5 را با صفحه مشابهی که در HTML 4.01 یا XHTML 1.0 نوشته شده است مقایسه کنید ، صفحه HTML5 احتمالا حاوی کد کمتری است. دلیل این امر این است که نمونه مدرن برای قالب بندی تقریبا همه عناصر موجود در یک صفحه به سبک های آبشار یا JavaScript متکی است.

توجه: بسیاری از وب سایت های داینامیک با استفاده از زبان برنامه نویسی سمت سرور مانند PHP یا ASP صفحات وب را به صورت on-the-fly تولید می کنند. با این حال، حتی صفحات داینامیک نیز باید با استفاده از HTML قالب بندی شوند. بنابراین، زبان های اسکریپت نویسی اغلب این زبان را که به مرورگر وب شما ارسال می شود، تولید می کنند.

برچسب ها و تگ ها چیست؟

زبان نشانه گذاری راهی است که کامپیوترها برای کنترل نحوه پردازش و ارائه متن با یکدیگر صحبت می کنند. برای انجام این HTML از دو چیز استفاده می شود: تگ ها و برچسب ها. برچسب ها و تگ ها اساس این زبان هستند. آن ها با هم کار می کنند اما عملکردهای مختلفی را انجام می دهند.

تگ های HTML چیست؟

HTML

از تگ ها برای مشخص کردن شروع یک عنصر استفاده می شود و آن ها معمولا در براکت های <> قرار می گیرند، به عنوان مثال <h1> یک تگ در این زبان است. برای عملکرد باید بیشتر تگ ها با همان حالتی که شروع شده است بسته هم شود البته در تگ بسته از علامت “/” هم استفاده می شود. به عنوان مثال:

<h1></h1>

ساختار اولیه یک صفحه HTML

در شکل زیر ساختار کلی آن نشان داده شده است. در ادامه هر تگ توضیح داده شده است.

<! DOCTYPE html> – این تگ زبانی را که در صفحه می نویسید مشخص می کند. در این حالت، زبان HTML 5 است.

<html> – این برچسب نشان می دهد که از این جا به بعد ما قصد داریم در کد HTML بنویسیم.

 

<head> – این جایی است که تمام فراداده های صفحه می روند – مواردی که بیشتر برای موتورهای جستجو و سایر برنامه های رایانه ای منظور شده اند.

<body> – در این قسمت محتوای صفحه قرار می گیرد.

از چه ویرایشگری استفاده کنیم؟

تا این جای کار به صورت تئوری با این زبان آشنا شدید اگر الان می خواهید دست به کد شوید به یک ویرایشگر نیاز دارید. انتخاب های زیادی در بازار وجود دارد. در ادامه تعدادی از محبوب ترین ها را معرفی کرده ایم:

  • Sublime Text 3: این ویرایشگر پشتیبانی متقابل برای کاربران ویندوز، مک و لینوکس را ارائه می دهد.
  • Notepad++: یکی دیگر از گزینه های معمول برای این زبان برنامه نویسی استفاده از Notepad ++ است. این یک برنامه کوچک است که به راحتی می توانید آن را دانلود کنید و در آن کدهای خود را بنویسید.
  • Komodo Edit: آن ها یک ویرایشگر متن باز و ساده با انواع پسوندها و پشتیبانی از زبان ارائه می دهند.

از چه مواردی باید اجتناب کرد؟

هنگام نوشتن کد از Microsoft Word یا دیگر پردازنده کلمات استفاده نکنید، برای این کار فقط یک ویرایشگر HTML یا حداقل دفترچه یادداشت رایانه شما برای کار مناسب است.

در مرحله دوم، اطمینان حاصل کنید که چندین مرورگر مختلف مانند Chrome و Firefox را نصب کرده اید تا بتوانید نتیجه کدهای خود را با آن ها امتحان کنید و خیال خود را از درستی نمایش آن ها در مرورگر های مختلف راحت کنید.

مورد دیگری که باید رعایت کنید این است که همیشه از آخرین تغییراتی که در تگ ها رخ داده است باخبر باشید و کدهای خود را بر اساس آخرین تغییرات بنویسید، چون در غیر این صورت ممکن است در مرورگرهای جدید بخشی از صفحه ای که طراحی کرده اید، نمایش داده نشود.

طراحی سایت خود را به متخصص بسپارید

شرکت آذرنام، از سال ۱۳۹۶ در زمینه طراحی وبسایت فعالیت خود را آغاز نموده است. هدف اصلی این شرکت، ارائه خدماتی با کیفیت بالا و به‌روز در زمینه طراحی وبسایت می‌باشد.
ما در زمینه طراحی سایت نمونه کارهایی داریم که میتوانید ازآن ها بازدید کنید.

برای مشاوره رایگان قبل از طراحی میتوانید با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع خدمات طراحی سایت